بیماران مشهور اسکیزوفرنی

تعداد کمی از افراد مشهور مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی را می‌توان نام برد زیرا اسکیزوفرنی یک اختلال مغزی است که به طور معمول افراد جوان و دارای سنین بین ۱۷ تا ۲۸ سالگی را مبتلا می‌کند. افرادی که در این سنین قرار دارند معمولاً جوان‌تر از آن هستند که مشهور باشند. این افراد مشهور تنها زندگی حرفه‌ای خود را پس از اتمام دوره‌ی دبیرستان یا دانشگاه آغاز می‌کنند.

تام هارل، موسیقی‌دان


هارل با وجود شانس کمی که داشت، در برابر بیماری اسکیزوفرنی مبارزه کرد و به یکی از قابل احترام‌ترین نوازنده‌های ترومپت و آهنگسازان در ۳۰ سال گذشته تبدیل شد.

میرا پوپکین، ستاره برادوی


میرا پوپکین ستاره‌ی برادوی و وست اند لندن بود و در آن زمان پزشکان بیماری اسکیزوفرنی را در او تشخیص دادند. زندگی او از روی مرکز سن وماشین‌های گران قیمت لیموزین به صف‌های انتظار برای درمان کشیده شد، اما او هم اکنون درمان شده و حال عمومی مساعدی دارد. او در سال ۲۰۰۴ میلادی ازدواج کرد و در حال حاضر از زندگی در کنار خانواده‌ی خود لذت می‌برد.

جان نش، ریاضی‌دان و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل


جان نش نابغه‌ی بزرگ ریاضی به طور ناگهانی در دوران جوانی به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا گردید به طوری که زندگی او می‌توانست در گمنامی یا به گونه‌ای غم انگیز به پایان برسد. در عوض، مبارزه‌ی ۳۰ ساله‌ی او در برابر این بیماری فلج کننده‌ی روحی با پیروزی پایان یافت و همان‌طور که در فیلم پرفروش "یک ذهن زیبا" در سال ۲۰۰۱ نمایش داده شده است، جان نش توانست برنده‌ی جایزه نوبل سال ۱۹۹۴ در رشته اقتصاد گردد.

اندی گورام، بازیکن و دروازه‌بان فوتبال از اسکاتلند


پزشکان پس از معاینه اندی گورام دروازه‌بان اسکاتلندی عضو تیم رنجرز (واخیراً به عنوان یک تیم زیرمجموعه‌ی باشگاه فوتبال منچستر یونایتد) بیماری اسکیزوفرنی را در او تشخیص دادند. گورام با وجود آسیب‌های زانو که در طول زندگی حرفه‌ای در تیم رنجرز به او وارد گردیده، به عنوان دروازه‌بان برتر اسکاتلند و در میان بهترین‌های فوتبال در اروپا شناخته شده است. واکنش فوق‌العاده او و شجاعتش باعث به دست آوردن عنوان جام جهانی و اولین قهرمان کاپ فوتبال اسکاتلند در زمان بازی او در سال ۱۹۸۶ در اول دهام آتلتیک شد.

به این پست امتیاز دهید.
بیماران مشهور اسکیزوفرنی
۳ از ۲ رای